Enalog Depolama , gelişmiş IT altyapısı, ilerlemiş teknolojisi ile beklentilerin ötesinde bir e-ticaret lojistik hizmeti verir. Enalog Depolama yurt içinde Bursa , yurt dışında ise Almanya depolarıyla her ihtiyaca uygun çözümler sunar. Enalog Depolama ve Lojistik tarafından sunulan çözümler şu şekildedir: Envanter yönetimi ERP-WMS entegrasyonu ile online işlemler Flow through operasyonlar Cross dock operasyonlar Barkodlu ürün / koli takibi RFID ürün / koli takibi Kalite kontrol işlemleri SKT, lot, seri numarası takibi FIFO, FEFO, LIFO takibi Askılı ürünlerin depolanması Sarf malzeme tedariki Siparişlerin konsolidasyonu Perakende, kozmetik ve elektronik sektörüne yönelik depolama çözümleri Katma değerli hizmetler
E-ticaret lojistiği, alışverişi online yapma deneyimi yaşatan e-ticaret firmalarının envanter yönetimi ve kontrolü ile birlikte tüm depolama işlemlerini, bu süreçlerin tümünde uzman olan lojistik ortağının bünyesinde barındırır. Son yıllarda potansiyeli hızla artan e-ticaretin önemli bir ayağı olan e-lojistik, bu sektörün gelişmesinde büyük bir etkiye sahiptir. E-lojistiğin en önemli görevi, e-ticaret sitesinden ürün satın alan müşterinin, belirtilen tarihte ve güvenilir bir şekilde ürüne sahip olmasını sağlamaktır.
E-lojistik süreçleri aşağıdaki gibi sıralanabilir: Taşıma: E-ticaret firmaları tarafından satılmak için alınan ürünlerin depoya getirilmesidir. Envanter: Tüm ürün ve hizmetlerin kontrolü ve düzenlenmesi süreçlerini içerir. Stok: Satışa hazır halde bulunan ürünlerin toplam miktarını sunar. Depolama: Ürünlerin satıcılara gönderilmek için depoda muhafaza edilmesidir. Paketleme: Ürünlerin tüketiciye güvenle sunulması için gönderime hazır hale getirilmesi işlemlerini içerir ve tüketici memnuniyeti burada başlar. Kargolama: Satış işlemleri gerçekleşen ürünlerin araç ya da firmalar ile gönderilmesidir. Türkiye’de kargo firması sayısı fazladır ve bu kargo firmalarının geneli e-ticaret siteleri ile anlaşmalıdır. E-Ticaret Lojistiğinin Avantajları Nelerdir? İşletmenin lojistik faaliyetlerini, mümkün olduğunca az hatayla ve oldukça düşük maliyetle yapmasını sağlar. Detaylı bir şekilde ürün takibi yapılmasını sağlayan e-lojistik hizmetleri ile stokta olan ürünleri görebilir, azalan ürünlerle ilgili satış yapılan sitede hızlıca güncelleme yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda depolama çözümlerini kullanabilir, gümrükleme hizmetleri alabilirsiniz. Vardiyalı hizmet sunan e-lojistik ile siparişleri kısa sürede ulaştırabilir ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Etkili zaman yönetimi, e-lojistik faydaları arasındadır. İşletmenin hem içeride hem de dışarıda kurduğu iletişim süreçlerini kolaylaştırır.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.